Aktualności

Taekwondo

Klub
Trenerzy
Kalendarz
Zapisy
Psychologia
Kontakt
Linki

Korea 2010

 

W sierpniu trenowaliśmy w Korei!
Światowa Federacja Taekwondo wspólnie z Fundacją Promocji Taekwondo zorganizował w sierpniu Światowy Młodzieżowy Obóz Taekwondo w Korei, w którym wzięło udział 280 uczestników z 40 krajów świata, a wśród nich reprezentacja Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, prowadzona przez trenerów Dariusza Nowickiego (AZS UWM Olsztyn) i Cheol In Kang (KS Cheol In Warszawa).
Wśród reprezentantów Polski byli również nasi zawodnicy: Klaudia Prusaczyk oraz Michał i Karol Wielgoszowie. Czas wypełniały dwa treningi dziennie (raz trening kyorugi i raz poomse) prowadzone przez koreańskich trenerów – mistrzów świata i mistrzów olimpijskich, między innym przez Jeong Kook-Hyung, czterokrotnego mistrza świata i mistrza olimpijskiego. Dodatkowo organizatorzy zapewnili bogaty program kulturalny, zapoznając młodzież z całego świata z narodową kuchnią, tańcami i muzyką. Oczywiście, taekwondo było tu na pierwszym miejscu, co widać nie tylko po zaangażowaniu trenerów i zawodników, ale również w dużej liczbie pokazów prezentujących kunszt tej narodowej sztuki walki w wykonaniu najlepszych koreańskich zespołów. Już pierwszego dnia pobytu uczestnicy obozu mieli okazję odwiedzić Kukkiwon – pierwszą światową siedzibę taekwondo i podziwiać pokaz jej drużyny. Natomiast pod konie pierwszego tygodnia uczestnicy obozu sami wystąpili w masowym pokazie taekwondo na centralnym placu Seulu, przed stołecznym ratuszem, wraz z ekipą pokazową Koreańskich Tygrysów
W drugim tygodniu pobytu nasza reprezentacja brała udział w intensywnych treningach walki w jednej ze szkół wyższych w Seulu oraz w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, gdzie mieli wyjątkową okazję ćwiczyć razem z reprezentacją narodową Korei.
Uczestnictwo w obozie szkoleniowym w Korei było wspaniałą okazją nie tylko do zobaczenia taekwondo w oryginalnej formie w jego ojczyźnie, ale przede wszystkim do przełamania własnych barier fizycznych i psychicznych w trakcie bardzo ciężkich, wielogodzinnych treningów z najlepszymi zawodnikami świata, często w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych, przy temperaturze 28-41 stopni i olbrzymiej wilgotności powietrza.