Aktualności

Taekwondo

Klub
Trenerzy
Kalendarz
Zapisy
Psychologia
Kontakt
Linki

John Wright Diaz

 

W lipcu gościliśmy w Olsztynie wybitnego specjalistę olimpijskiego taekwondo, trenera z Hiszpanii Johna Wright Diaz’a.
John Wright Diaz ma na swoim koncie jako zawodnik srebrny medal Mistrzostw Świata z roku 1987 oraz brązowy z Mistrzostw Świata w 1993 jak również dwa medale Mistrzostw Europy. Jako trener pracował między innymi w Wielkiej Brytanii, gdzie przez 6 lat był trenerem kadry olimpijskiej. Trener hiszpański przyjechał do Olsztyna na zaproszenie Dariusza Nowickiego. Jego wizyta była możliwa dzięki wsparciu ze strony Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, AZS Olsztyn i Agencji Szkoleniowo-Treningowej Korio.
John Wright Diaz najpierw poprowadził szkolenie dla trenerów z klubów taekwondo województwa warmińsko-mazurskiego, w trakcie którego przekazywał najnowsze tendencje techniczne i taktyczne w walce sportowej taekwondo olimpijskiego.
Dariusz Nowicki, trener koordynator Kadry Wojewódzkiej i trener główny Szkoły Korio: „John jest bardzo doświadczonym trenerem, którego znam jeszcze z lat osiemdziesiątych, gdy reprezentował barwy Hiszpanii jako zawodnik. Przez ponad 10 lat startował w zawodach najwyższej rangi: mistrzostwach Europy, świata i Igrzyskach Olimpijskich by potem pracować jako trener w Pampelunie (Hiszpania) oraz w Wielkiej Brytanii. Ma olbrzymią wiedzę praktyczną i teoretyczną, którą nam chętnie przekazywał w trakcie seminarium a przy tym potrafi świetnie uczyć. Jestem przekonany, że jeśli wykorzystamy to, czego nas nauczył, to będzie to przełom w rozwoju naszej dyscypliny w województwie” –
Po zakończeniu seminarium John Wright Diaz poprowadził również serię treningów z zawodniczkami i zawodnikami Kadry Wojewódzkiej Juniorów i Młodzieżowców. I tu jego treningi spotkały się z olbrzymim entuzjazmem.
Klaudia Prusaczyk (AZS-UWM Olsztyn):
„Bardzo mi się te treningi podobały i bardzo dużo się w ich trakcie nauczyłam. John pokazał mi i innym zawodnikom nowy sposób patrzenia na trening taekwondo, co całkowicie zmienia moje podejście do walki sportowej. Podoba mi się również w swoim sposobie bycia, to wybitny zawodnik i trener, który potrafi nawiązać przyjazny kontakt z zawodnikami”.
John również był zadowolony z wizyty w Olsztynie, już drugiej, gdyż wcześniej był reprezentacją Wlk. Brytanii w Olsztynie na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w taekwondo w roku 2005.
Tym razem jego wizyta nie ograniczyła się tylko do taekwondo. Miał również okazję do połowu ryb w olsztyńskich jeziorach, co mu się bardzo spodobało.