Aktualności

Taekwondo

Klub
Trenerzy
Kalendarz
Zapisy
Psychologia
Kontakt
Linki

Dariusz Nowicki walczy o Igrzyska Londyn 2012

 

Dariusz Nowicki, trener główny Szkoły Korio i AZS UWM bierze udział w selekcji olimpijskiej sędziów międzynarodowych do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

 

Selekcja jest ostra i wymagająca, nie ustępując kryteriom eliminacji zawodników.

 

Dla sędziów europejskich pierwszym etapem był tygodniowy obóz selekcyjny w Baku (Azerbejdżan, styczeń 2011r.), gdzie zaproszono zaledwie 75 sędziów wybranych z ponad 200 aplikacji przysłanych do Komisji Sędziowskiej Światowej Federacji Taekwondo. Po testach zdrowotnych, wydolnościowych i sprawnościowych oraz ze znajomości języka angielskiego przyszła kolej na testy pisemne i praktyczne z sędziowania. Po tygodniowych zmaganiach wybrano grupę 18 sędziów europejskich, którzy zostali zaproszeni do kolejnego etapu selekcji – sędziowania Mistrzostw Świata w Korei w maju 2011. W tej grupie znalazł się Dariusz Nowicki, który zakwalifikował się do zaledwie trzyosobowej grupy sędziów nadzorujących przebieg walk i decydujących po analizie wideo  w przypadku protestów sędziowskich.

 

Po udziale w Mistrzostwach Świata Nowicki przeszedł do kolejnego etapu, jakim było sędziowanie Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego do IO Londyn 2012 w Baku (Azerbejdżan, lipiec 2011r.).

 

Teraz czeka go kolejny etap selekcyjny gdyż otrzymał kolejne powołanie, tym razem do sędziowania Azjatyckiego i Afrykańskiego Turnieju Kwalifikacyjnego.

 

Aby nie wyjść z wprawy i podnieść kwalifikacje Dariusz Nowicki sędziował ostatnio w odległym Czelabińsku (Ural) turniej Open Russia – zawody towarzyskie najwyższej światowej klasy G-1.

 

 

Wkrótce okaże się, czy uda się powtórzyć sukces z Igrzysk Pekin 2008, gdzie Nowicki sędziował w polu większość walk, w tym pojedynek inaugurujący turniej olimpijski w taekwondo.